+48 71 34 09 192 info@intercultures.pl

Ocena Kompetencji Międzykulturowych: Intercultural Readiness Check®

Intercultural Readiness Check®

Intercultural Readiness Check® (IRC) to aktualne i rzetelne narzędzie oceny, które bierze pod uwagę cztery kluczowe kompetencje międzykulturowe. Spersonalizowana informacja zwrotna pozwala lepiej zrozumieć obecne podejście ocenianego do interakcji kulturowych oraz to, jak można je ulepszyć.

IRC opiera się na czterech kluczowych kompetencjach międzykulturowych:

 

N

Wrażliwość Międzykulturowa:

Stopień, w jakim respondent interesuje się innymi, tj. ich środowiskiem kulturowym, potrzebami i perspektywami, ich sposobem wyrażania się.

N

Komunikacja międzykulturowa:

Stopień, w jakim respondent aktywnie śledzi to, jak się komunikuje.

N

Budowanie zaangażowania:

Stopień, w jakim respondenci aktywnie próbują wpływać na ich otoczenie społeczne, co jest związane z troską o budowanie relacji oraz integracją różnych ludzi i ich obaw.

N

Zarządzanie Niepewnością:

Stopień, w jakim respondent patrzy na niepewność i złożoność międzykulturowych środowisk jak na szansę rozwoju osobistego.

Wynik IRC jest spersonalizowaną informacją zwrotną zawierającą szczegółowe sugestie dotyczące rozwijania kompetencji międzykulturowych. Co robisz dobrze, co jest dla Ciebie trudne, jak możesz rozwijać swoje kompetencje międzykulturowe? By jeszcze efektywniej wykorzystać uzyskane informacje, proponujemy indywidualne sesje mające na celu omówienie wyników oceny IRC.

IRC jest dostępny online w ośmiu językach (angielskim, niemieckim, francuskim, holenderskim, hiszpańskim, portugalskim, japońskim i chińskim). Do jego wypełnienia potrzebne jest jedynie 20 minut.

Szeroka sieć certyfikowanych trenerów IRC umożliwia intercultures aktywne wykorzystanie narzędzia do usług doradczych, podczas sesji coachingowych oraz szkoleń w różnych kontekstach.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy Cię możliwościami narzędzia Intercultural Readiness Check® !

Czekamy na Twój kontakt!